Przedmiarowanie, kosztorysowanie i planowanie robót budowlanych

O studiach podyplomowych

W chwili obecnej na poziomie Wydziału i Uczelni realizowane są procedury mające na celu przekształcenie studiów podyplomowych. Po zrealizowaniu VII edycji została podjęta decyzja o zmianach mających na celu położenie nacisku na wykorzystanie technologii BIM w procesach przedmiarowania, kosztorysowania i planowania robót budowlanych. Począwszy od VIII edycji nasze studia podyplomowe będą funkcjonować pod nazwą „Kosztorysowanie i planowanie robót budowlanych z wykorzystaniem BIM” (skrót KiPzBIM). Informacje dotyczące studiów będą udostępniane na nowej stronie internetowej studiów (link poniżej).

Kosztorysowanie i planowanie robót budowlanych z wykorzystaniem BIM.

Historia i statystyki

• 2011 r. - uruchomienie studiów podyplomowych pod nazwą „Przedmiarowanie, kosztorysowanie i planowanie robót budowlanych”
  • VII zrealizowanych edycji w latach 2011-2023.
  • 155 uczestników i uczestniczek, którzy ukończyli studia podyplomowe.
  • 2023 r. -  decyzja o przekształceniu studiów i zmiana nazwy na „Kosztorysowanie i planowanie robót budowlanych z wykorzystaniem BIM”

Katedra Zarządzania w Budownictwie

Politechnika Krakowska, Wydział Inżynierii Lądowej