Kosztorysowanie i planowanie robót budowlanych z wykorzystaniem BIM

O studiach podyplomowych

Studia podyplomowe „Kosztorysowanie i planowanie robót budowlanych z wykorzystaniem Building Information Modelling (BIM)” – w skrócie KPRBBIM - realizowane są w Politechnice Krakowskiej cyklicznie w ramach kolejnych edycji. Program studiów obejmuje 174 godzin dydaktycznych realizowanych w ciągu 2 semestrów. Studia realizowane są na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej przez Katedrę Zarządzania w Budownictwie.

Studia te stanowią kontynuację i ewolucję studiów podyplomowych funkcjonujących pod nazwą „Przedmiarowanie, kosztorysowanie i planowanie robót budowlanych”. Po zrealizowaniu VII edycji w latach 2011-2023 została podjęta decyzja o zmianach mających na celu położenie nacisku na wykorzystanie technologii BIM w procesach przedmiarowania, kosztorysowania i planowania robót budowlanych. Począwszy od VIII edycji nasze studia podyplomowe będą funkcjonować pod nową nazwą.

Katedra Zarządzania w Budownictwie

Politechnika Krakowska, Wydział Inżynierii Lądowej