Kosztorysowanie i planowanie robót budowlanych z wykorzystaniem BIM

O studiach podyplomowych

W chwili obecnej na poziomie Wydziału i Uczelni przeprowadzane są procedury mające na celu przekształcenie studiów podyplomowych dotychczas funkcjonujących pod nazwą „Przedmiarowanie, kosztorysowanie i planowanie robót budowlanych”. Po zrealizowaniu VII edycji została podjęta decyzja o zmianach mających na celu położenie nacisku na wykorzystanie technologii BIM w procesach przedmiarowania, kosztorysowania i planowania robót budowlanych. Począwszy od VIII edycji nasze studia podyplomowe będą funkcjonować pod nazwą „Kosztorysowanie i planowanie robót budowlanych z wykorzystaniem BIM” (skrót KiPzBIM).

Procedury na Wydziale i Uczelni, wynikają z wewnętrznych przepisów PK. Ich przeprowadzenie ma na celu uruchomienie kolejnej edycji w zmodernizowanej i unowocześnionej formule.

W chwili obecnej możemy podać planowany zarys programu oraz plany dotyczące uruchomienia studiów w nowej odsłonie. Szczegóły zostaną podane do wiadomości niezwłocznie po zatwierdzeniu przez stosowne organy Uczelni i Wydziału.

Liczba semestrów: 2

Planowana liczba godzin dydaktycznych: 174 (ok. 1/3 wykłady, ok. 2/3 laboratoria komputerowe)

Nacisk i główne akcenty w kształceniu położone na wykorzystanie BIM w przedmiarowaniu, kosztorysowaniu i planowaniu robót budowlanych.

Planowany termin przeprowadzenia rekrutacji: luty/marzec 2024.

Planowany termin uruchomienia edycji studiów w nowej formule: marzec 2024

Z uwagi na trwające procedury obecnie nie jest możliwe rozpoczęcie rekrutacji, niemniej zachęcamy osoby, które są zainteresowane podjęciem studiów do kontaktu – w miarę możliwości będziemy udzielać informacji na temat studiów.

Dane kontaktowe w zakładce „Kontakt” (dostępna w „Spis treści” po prawej stronie).

Katedra Zarządzania w Budownictwie

Politechnika Krakowska, Wydział Inżynierii Lądowej